Hemşerimiz saim parlak müsteşar yardımcısı oldu

 Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına Göksun’lu Saim Parlak getirildi.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Saim Parlak atandıSaim Parlak Mülkiye Başmüfettişi iken İmar İskân Bakanlığı Müsteşarı olmuştur. Kendisi Aslen K.maraş Göksunludur. Geçmişte birçok devlet mercilerinde birçok üstün görevlerin altına imza atmış olan değerli hemşerimiz Parlak, imar iskân bakanlığına müsteşar yardımcısı olması K.maraşlılar tarafından sevinç yarattı.

Müsteşar Yrd. Saim Parlak Kimdir..?

Bayındırlık ve iskan Bakanlığı müsteşar yardımcısı Saim Parlak, 1970'de Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde doğdu. Parlak, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünde Kamu Yönetimi Uzmanlık Programında lisans üstü eğitim aldı.

Saim Bey,daha önce birkaç kez üst üste Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı yapan Arif Parlak'ın oğlu

Giresun'un Yağlıdere, Bitlis'in Hizan, Şanlıurfa'nın Suruç ve Osmaniye'nin Toprakkale ilçelerinde kaymakamlık yapan Parlak, 2003 yılından bu yana İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişliği ve başmüfettişliği görevlerini sürdürürken 2009’un son haftasında Bayındırlık ve iskan bakanlığı müsteşar yardımcısı olarak atandı.

(maraşmedyamerkezi)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !